logo
logo

PBS Kwidzynie na Gminnych Dożynkach w Markusach i Gronowie Elbląskim

W sobotę 2 września w Markusach i Gronowie Elbląskim, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, odbyły się dożynki gminne. Okoliczni rolnicy wraz ze swoimi rodzinami, przedstawicielami lokalnych władz oraz mieszkańcami gminy zebrali się, aby w uroczysty sposób podziękować za ukończone żniwa i tegoroczne owoce swojej ciężkiej pracy. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie przemawiali przedstawiciele lokalnych władz. Tradycyjnie odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Organizatorzy zadbali również o odpowiednią oprawę artystyczną. W Markusach swoje talenty prezentowała okoliczna młodzież oraz jak co roku lokalny Zespół Pieśni i Tańca „Szuwary”, którego członkiem jest jeden z pracowników Naszego Banku.

Na dożynkach wystawiały się lokalne stowarzyszenia promujące swoją działalność oraz oferujące owoce swojej pracy. Nie zabrakło przepysznych ciast oraz lokalnego rzemiosła.

Na uroczystościach nie mogło oczywiście zabraknąć Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, który jest mocno związany z okolicznymi rolnikami i od wielu lat wspiera organizację dożynek, pokazując tym samym jak mocno jest on związany z lokalną społecznością. Oprócz promowania Banku i zachęcania do korzystania z jego szerokiej oferty produktowej, pracownicy brali czynny udział w dożynkach, rozmawiali z mieszkańcami gminy i wręczali drobne upominki.       

ItCard Dom Maklerski Banku BPS
© 2017 PBS. Wszelkie prawa zastrzeżone