logo
logo

Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie sponsorem I Dożynek Pszczelarskich

W minioną sobotę w Rozpędzinach gm. Sadlinki, odbyły się I Dożynki Pszczelarskie. Jak ważną rolę w środowisku pełnią pszczoły wiemy wszyscy. Kwidzyńscy Pszczelarze postanowili przybliżyć nam pracę bartników, produkty, które dzięki nim dostajemy, a także pokazać inne spojrzenie na te pracowite owady, jakimi są pszczoły. Na miejscu mogliśmy podziwiać zabytkowy sprzęt pszczelarski, a także kupić miód, pyłek pszczeli, świece z wosku pszczelego i inne produktu wytworzone z miodu. Imprezę zorganizowali członkowie Powiatowego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Kwidzynie, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Kwidzyńskiego.

Kwidzyńskie Koło Regionalnego Związku Pszczelarzy uhonorowało Pana Franciszka Sokołowskiego, pracownika Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie tytułem „Pszczelarza Roku 2017”. Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego tytułu.

I Dożynki Pszczelarskie odbyły się dzięki pomocy sponsorów. Obok Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie imprezę wspierali również; Urząd Gminy Kwidzyn oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

ItCard Dom Maklerski Banku BPS
© 2017 PBS. Wszelkie prawa zastrzeżone